You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

W Bieli, Niebieski, Czerwony

W Bieli, Niebieski, Czerwony

OPIS

Projekt W Bieli, Niebieski, Czerwony dotyczy kilkudziesięciu fotografii. Składa się z trzech części, nawiązując tym samym do filmowej trylogii Krzysztofa Kieślowskiego. Tytułowe barwy są tylko prezentacją emocji, ale nie mają odniesień to haseł rewolucji francuskiej. Mimo to wolność, o której wspomina Kieślowski jest bardzo mocnym akcentem całego cyklu.
Przestrzeń mieszkania, w której rozgrywa się akcja projektu, staje się pretekstem do pokazania ludzkiego życia. W oparciu o codzienny obraz bohatera, rysuje się bardziej psychologiczny niż estetyczny portret postaci. To świadectwo ulotności i próba uchwycenia emocji opisana bardzo uczuciowo za pomocą barw.

TECHNIKA

Pierwsza część projektu W Bieli realizowana jest w oparciu o tradycyjne czarno – białe materiały fotograficzne. W kolejnych częściach tryptyku pojawiają się barwy, które dość mocno podkreślają strukturę i kondycję postaci. Projekt jest osobistą rejestracją stanów i  emocji na przestrzeni lat 2014-2017.
Projekt został zarejestrowany w technice tradycyjnej na materiale negatywowym barwnym i czarno-białym o wielkości negatywu 6/7 cm.